Ekonomi

Aselsan, uluslararası müşterisi ile 59.4 milyon euro değerinde sözleşme imzaladı

Investing.com – AselsanBugün KAP’a yapılan açıklamada, uluslararası müşterisiyle son iş ilişkisinin sürdüğü bildirildi.

açıklamaya göre Aselsan uluslararası bir müşterinin kullanımı için toplam değeri 59.368.579 Euro olan satış sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında teslimatların 2024 yılında gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Böylece Aselsan, bu hafta ikinci ticari ilgisini açıkladı. Savunma sanayi bölümünde faaliyet gösteren şirket, hafta başında yaptığı açıklamada TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. aviyonik sistemler ile uluslararası müşterilerinin nihai kullanımına yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu. İki satış sözleşmesinden oluşan sözleşmenin toplam maliyeti 57.855.384$ olarak açıklandı.

Ayrıca 2022 yılının son haftasında şirket, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan askeri teçhizatın alımı için toplam bedeli 102.255.000 $ olan Milli Savunma Bakanlığı ile anlaşma yaptığını duyurdu.

ASELSstoktaki son durum

ASELS, 2022 yılının ikinci yarısında devam eden yükseliş trendinde ivmesini artırırken 69,7 TL ile zirve fiyatına ulaştı. Hafta ortasında düzeltmeye başlayan pay, günlük %5,72 kayıp gördükten sonra dün toplu satışlarda %9,59 düşüş görerek günü 58,9 TL’den kapattı.

Bugünkü süreçlerde 56,5 TL’ye kadar gerileyen ASELS, hızlı bir şekilde toparlanarak, günün taban seviyesinden %9’luk fiyat artışının ardından 61 TL bandında yatay hareket etmeye başladı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu